вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty drewniane

Długowieczne płoty drewniane

Niepoprawnie zabezpieczone płoty drewniane szybko się psują i mogą nieodwracalnie zgubić swój dotychczasowy urok i własności. Decydując się na używanie drzewa na płot powinno się poznać rodzaje konserwacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące płot z drewna trzeba rozpocząć od należytego oraz skrupulatnego przygotowania materiału na ogrodzenie, bowiem od tego zależy rezultat końcowy naszych prac. Przed użyciem produktów do protekcji i ozdoby sztachet z drewna kluczowe jest ocena, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga objawów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz owadami. Gdy ochronimy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, wypada nanieść następne preparaty, jakie zabezpieczą je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy użyć achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje ogrodzenie od środka, jednakże nie wytworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed ujemnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drewna były trwałe należy poświęcić im wiele uwagi i troski.

Całkowicie inaczej jest w wypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ów typ ogrodzeń jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają również biokorozji stądtoteż służą swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий