пятница, 22 апреля 2016 г.

Mało elementów mocno nie zaznaczy krawędzi trawy ewentualnie kwietnika jak niskie żywe ogrodzenie.

Niezmiernie wysokie, bowiem prawie dwumetrowe ogrodzenie stanowi barierę nie do pokonania , a w przypadku potrzeby zasłania pobliskie domy i ulice. Aby wykonać taki plot rośliny sadzimy wokół krawędzi posesji. O ile mamy pod dostatkiem miejsca, najbardziej „ekonomiczny" będzie żywopłot o pokroju naturalnym, np. z leszczyny, która przy okazji rodzi orzechy. Gdy chcemy aby nasze zielone plot było nadzwyczaj rosłe a zarazem cienkie to w zacienionym miejscu powinno się je ukształtować z wiązu powszechnego, grabu pospolitego ewentualnie klonu. Pamiętajmy natomiast, że jak rośliny nas przerosną, ich ogarnianie będzie bardzo kłopotliwe.

Nic właściwie nie uwydatni projektu trawy albo rabaty jak niskie żywe plot.

W cieniu, gdzie podobnie trawnik, jak i rabaty często nie mogą dobrze wzrastać w określonych terenach, niskie drzewa umieją utrzymać zielone zaplecze w wyznaczonym miejscu ewentualnie zasłonią gołe place gleby. Schludnie uformowany niewielki żywopłot już sam notabene robi za dekoracje ogrodu. Na zielone ploty nadaje się porzeczka alpejska a także bukszpan. Wiosna tylko ogrodzenia formowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych pędach, jakich się już nie skraca), nie tak obficie jak na słońcu, ale wszak w ciemnych katach każdy kwiat jest widoczny. Jesienią zaś dekorują je zgrabne jabłuszka, które wolno przerobić na konfitury.

Niskie bądź duże zielone ploty można otrzymać z krzewów iglastych.

Niestety, rośliny z tej klasy są znacznie droższe aniżeli odmiany liściaste. Spośród nich najlepiej akceptuje brak słońca cis zwyczajny. Zazwyczaj szeroko się rozrasta a także trzeba go przycinać, tymczasem jego wersje Fastigiata Robusta można odłożyć sam jeden.Będzie prędko wschodził zaś uchroni filarowy kształt.

Jeśliby wasz zaułek jest dosyć ciemny, powinno się aby roślinny częstokół rozświetlić kolorowymi plamami. Niektóre spośród cienioznośnych typów maja metamorfozie o płowych względnie pstrych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr zwyczajny Aureum oraz dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co zgodność z rzeczywistością ich jasne barwy są najbardziej chwytliwego w słońcu, natomiast nawet w cieniu liście pozostają dosyć jasne, bez mała oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий